Skip to main content

Aktualizuj swoje dane w banku, to ważne!

23-10-2023

praca dane osobowe sanbank

Twoje bezpieczeństwo finansowe oraz komfort korzystania z usług bankowych zależą od aktualności Twoich danych w systemie bankowym. Zmiana danych w banku powinna być zgłoszona bez względu na rodzaj produktu, z jakiego korzystasz.

Dlaczego trzeba pamiętać o aktualizacji danych w banku?


Zmiana danych w banku może być kwestią pozornie drobiazgową, ale jest niezmiernie istotną. Bez względu na to, czy wymieniłeś dowód osobisty, przeprowadziłeś się pod nowy adres, zmieniłeś numer telefonu lub czy przyjąłeś nazwisko małżonka, regularna aktualizacja danych w banku jest kluczowa.

Dlaczego?

Bank jest zobowiązany do identyfikacji i weryfikacji tożsamości klienta zarówno na etapie nawiązywania relacji, jak i w trakcie świadczenia usług. Aby spełnić te wymagania, bank musi mieć aktualne informacje tożsamości klienta, takie jak aktualny dokument tożsamości. W przypadku utraty ważności takiego dokumentu, bank może ograniczyć możliwość przeprowadzania transakcji. Dlatego tak ważne jest, aby na bieżąco aktualizować swoje dane w banku.
 

Pamiętaj! Jeśli nie zgłosisz zmiany danych do banku, możesz mieć później problem z potwierdzeniem tożsamości, a więc także z dostępem do różnych usług i Twojego konta bankowego.


Nieaktualne dane, zwłaszcza nieaktualny dowód osobisty, mogą stwarzać kłopoty przy zakupach. Przy płatnościach kartą, sprzedawcy mogą poprosić Cię o pokazanie dowodu w celu potwierdzenia tożsamości. Zgodnie z prawem, jeśli sprzedawca ma jakiekolwiek wątpliwości co do zgodności danych na karcie i dowodzie, może odmówić transakcji.

Twoje bezpieczeństwo to sprawa najważniejsza. Aktualny numer telefonu komórkowego pozwala bankowi na skontaktowanie się z Tobą w razie wykrycia nietypowego zachowania na Twoim koncie lub podejrzanych operacji. 
 

Jak zaktualizować swoje dane w banku?


Aktualizacja danych jest prosta i wygodna. Możesz to zrobić w każdej placówce SANBanku - odwiedź najbliższą placówkę, gdzie pracownicy zaktualizują Twoje dane 

Znajdziesz nas też tutaj